Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

TOKAT ÖZEL HAYAT SAĞLIK EĞİTİM TURİZM İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. altında faaliyet gösteren kuruluşlarımızın kısa tarihçesi ;

TOKAT ÖZEL HAYAT BAKIM MERKEZİ 19.06.2009 tarihinde  İlk önce Büyükbeybağı Mah. Yeşilbağ Sok. 5. Cadde Dinç Apt. No:84 Tokat  adresinde tek bloktan oluşan bir binada 64 kapasiteli olarak hizmete açılmıştır. 24.08.2010 tarihine kadar bu binada hizmet veren kuruluşumuzun kapasitesinin taleplere cevap vermekte yetersiz kalması üzerine şu anda faaliyet gösterdiğimiz Kemer Mah. Behzat Bulvarı Vakıf Konutları No:441 Tokat adresindeki kompleksimize geçilmiştir. Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ nün 25.07.2012 tarih ve 2632 sayılı izinleri ile kapasitemiz artırılarak  A Blok 67 bedensel, B Blok 103 ruhsal ve C Blok 60 ruhsal olmak üzere toplam 230 engelliye hizmet verecek şekilde faaliyetlerine devam etmiştir.

Merkezimiz 4.000 m2 bir arsa içinde yapılmış olan 3 Bloktan meydana gelmektedir. Bu alanın 1000 metrekaresine binalar yerleştirilmiş 3000 m2 açık alan engellilerimizin hizmetine sunulmuştur. Toplam kapalı alan 3600 metrekare olup A,B,C şeklindeki üç blokta bedensel ve ruhsal engellilerimizin bakımları ayrı ayrı yürütülmektedir. Her engel grubuna ait bina ve bahçe düzenlemeleri birbirinden bağımsız olarak dizayn edilmiştir. Toplam 24 daireden oluşan kuruluşumuz aile ortamına yakın bir şekilde tefriş edilmiş olup her dairede yaklaşık 9 engelli vatandaşımıza hizmet verilmektedir. Sorumlu Müdürlüğü halen Psikolog Gökhan POLAT tarafından yürütülmektedir.

ÖZEL İNCİ BAKIM MERKEZİ yine şirketimize bağlı olarak açılan şubemiz olup Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün 02.05.2017   tarih ve 2772  sayılı izinleri ile toplam 50 ruhsal engelliye hizmet verecek şekilde Perakende Mah. Kemer 2 Sok. No:5 TOKAT adresinde açılmıştır. Kuruluşumuzda daha çok yaşlılığa bağlı ruhsal engelli (demans-alzheimer) bakımı yapılmaktadır. Sorumlu Müdürlüğü halen Gerentolog  Sedat ŞAHİN  tarafından yürütülmektedir.

Kuruluşlarımızda halen 280 engelli bakımı yapılmakta olup toplam 165 çalışan ile bu hizmetler gerçekleştirilmektedir.

Küreselleşmeyle beraber önem kazanan rekabet, kurum ve kuruluşlarda, kaliteli ürün ve hizmet sunma zorunluluğunu gündeme getirmiştir. Günümüzde özel ve kamu sektöründe kaliteli ürün ve hizmet sunmak için kalite sistemleri daha da önem kazanmıştır. Rekabet edebilmenin, güvenirlik, çalışanlar ile hizmet alanların memnuniyetinin ancak ve ancak kaliteli ve zamanında hizmet vermekten geçtiği bir gerçektir. Özel sektöre hizmet veren kuruluşlarımız bu etkileşim sonucunda Kalite Yönetim Hizmet Standartlarını oluşturarak 2017 yılında TSE tarafından TS EN ISO 9001:2015 standardına uygun olarak belgelendirilmiştir.

Kuruluşlarımızda; sürekli öğrenen, gelişen ve iyileşen bir yapıda doğruluk ve tarafsızlık temel prensibiyle engelli bireylere süratli, eksiksiz, güler yüzlü, etkin, kaliteli hizmeti sunmak temel amacımızdır. Bu temel hedeflerimiz gerçekleştirirken bilgili, kaliteli, nitelikli, motive edilmiş, eğitimlerinin devamlılığı sağlanmış işgücüyle hedef birliği içerisinde ilgili taraflara en iyi koşullarda hizmet sunmayı amaç edindiğimizi belirtmek isteriz.


0

0

0

0
UZMANLIKLARIMIZ
Duis vel nibh at velit scelerisque suscipit. Nunc sed turpis. Fusce egestas elit eget lorem. Sed cursus turpis vitae tortor
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın